Pomóżmy orangutanom- wzruszająca i prawdziwa historia

Wychowanie dzieci to jeden z naczelnych obowiązków rodziców. Każde dziecko pragnie czuć się bezpieczne, szczęśliwe  i kochane. A  każda matka i każdy ojciec  chce mu  takie warunki stworzyć. Ale, co zrobić, kiedy tego nie możemy zrobić ? Kiedy walczymy z przeciwnościami losu? Kiedy ciągle czujemy się zagrożeni? Czy możemy coś zrobić?

mama z orangutankim

Czy możemy pomóc orangutanom?

Oto kilka informacji na ich temat:

W języku malezyjskim Orang Hutan  ,,człowiek leśny”  niemal całe życie spędza na drzewie. Zamieszkuje Azję południowo – wschodnią, a dokładnie Borneo i Sumatrę. Żyje w lasach tropikalnych, ,gdzie żywi się owocami, liśćmi, jajami ptaków, termitami i owadami.

orangutanek sam

Orangutany to jedyne małpy człekokształtne. Obecnie dzielone na dwa gatunki:

orangutana borneańskiego

orangutan1

i orangutana sumatrzańskiego

ok

Więcej o orangutanach, trybie życia, wyglądzie, zachowaniu itp. znajdziecie na stronie WWF.pl klik. Tam także ściągniecie m.in. tapety, e- kartki z orangutanami.

Od dawna mówi się, że orangutany to wymierający gatunek.

100 lat temu żyło ich ok 230 tys.Dziś populacja spadła do połowy.

Dlaczego tak diametralnie?

Ponieważ ich naturalne środowisko jest niszczone wycinane i wypalane przez ludzi. Ponadto powszechnie wiadomo , że kwitnie handel małymi orangutanami, które są wywożone i sprzedawane do bogatych domów.

Żeby pojąć maleństwo  rodziny orangutanów po prostu są zabijane….

Aby pokazać tragedię ich losu organizacja ekologiczna Greenpeace ,,oskarża” koncern P&G( który wyświetlił film o roli matek we wspieraniu swoich dzieci) o wycinkę lasów , skąd pochodzi olej palmowy do produkcji kosmetyków przez co cierpią zwierzęta, a w szczególności orangutany, które giną.

W dalszej części można zobaczyć jak przebiega wycinka i jakie połacie ziemi już zostały wycięte.  Kliknijcie spot . Podczas oglądania można uronić łzę… klik.

Czy orangutany przetrwają??

Jeśli ktoś ma potrzebę pomocy orangutanom wszelkie informacje znajdziecie tu klik, a także tu klik.

Poza tym polecamy film Martyny Wojciechowskiej ,,Kobieta na krańcu świata. Borneo” znajdziecie na YouTube.

 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.